عناصر موسیقی مفاهیم و کاربردها با دفتر تمرین رلف تیورک

دوره فشرده و آسان مبانی موسیقیِ، رایگان !

هدف از دوره آموزشی:

 

بیش از ۱۵ سال آشنایی با موسیقی و نحوه تدریس با اشکالات فراوانی در نوع و نحوه تدریس مبانی موسیقی ( پایه اول در آموختن نوازندگی ساز ها )، تصمیم گرفتم ایراد هایی که پیدا کردم را اشکار کنم و از پایه و به طور کامل به آموزش مبانی موسیقی بپردازم. به دلیل اینکه وسیع بودن دامنه دانش موسیقی که میشود سالیان متعددی به آموزش و بحث در باره مبانی آن داشت، میخواهیم بطور کلی و کاربردی همه مسایل را به آموزش آن برسیم.

برای این دوره من زمان زیادی به چگونگی گفتار و آموزش گذاشتم که در نهایت به این نتیجه رسیدم با توجه به گرفتاری شدید سعی میکنم هفته ای دو جلسه به آموزش این دوره بپردازم و شما عزیزان میتوانید خلاصه جلسه را در پیج اینستاگرام ما و بطور کامل در بلاگ سایت ما مشاهده کنید.

 

مبانی موسیقی چیست:

مبانی موسیقی، همان الفبای درک موسیقی است. چه آنهایی که برای نوازندگی، آهنگ سازی و چه حتی برای درک شنیداری لازمه کار است. موسیقی با رنگ و لعاب های متنوعی بر پایه منطق و زمانبندی دقیقی قرار گرفته است که درک این منطق و آشنایی با چگونگی آن لذت موسیقی را چندین برابر میکند.

کلیات و سرفصل های دوره:

 1. تعاریف نت، خطوط، اصطاحات کاربردی
 2. ریتم و نت نویسی و نت خوانی
 3. گام ها، مایه، فواصل
 4. هارمونی

همچنین با اقتباس گرفتن از کتاب هایی زیر، عزیزانی که خواستار تمرین و مطالعه بیشتر این مطالب هستند میتوانند در قسمت کتابخوانه ملوداکس آنها را تهیه کنند:

 • تئوری موسیقی – کمال پورطراب
 • تئوری بنیادین موسیقی – پرویز منصوری
 • عناصر موسیقی – رلف تیورگ
 • درک و دریافت موسیقی – راجر کیمی ین

 

لطفا با دنبال کردن و نظر دادن، انرژی بیشتری برای ادامه این فعالیت به ما بدهید.

با سپاس

نویسنده: عارف جهانی فر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دسته بندی