کوک کردن ساز

 

شما می توانید برای کوک کردن ساز های خود و هرگونه تعمیرات ساز های خود (  اعم از درست شدن شکستگی، رنگ خوردگی، تعویض قطعات ساز و …) را با پرکردن فرم زیر به ما اطلاع بدید. کارشناسان ما در کمتر از چند ساعت به طور رایگان تماس و در صورت لزوم در محل از ساز بازدید خواهند کرد. ما دارای متخصصین بالقوه ای هستیم که میتوانند تمامی ساز های شما را با ضمانت سلامت، تعمیر و سرویس های لازمه را انجام دهند. در صورت نیاز و ضرورت تماس فوری در قست، تماس با ما میتوانید با ما در ارتباط باشید، همچنین در قسمت پایین سمت چپ سایت میتوانید با کارشناسان ما چت کنید.

 

کوک کردن چیست:

  • کوک کردن، به معنای تنظیم یک ساز موسیقی به شکلی که نت‌ها به درستی نواخته شود
  • کوک کردن روندی است که در آن زیر و بمی نت‌هایی که توسط یک ساز موسیقی تولید می‌شود به شکلی تنظیم می‌گردد که فواصل بین نت‌ها مطابق یک نظام مشخص باشد. عموماً برای کوک کردن از یک نت مرجع مشخص استفاده می‌شود، مثلاً با قرار دادن نت «لا» برابر با ۴۴۰ هرتز سایر نت‌ها به دست می‌آید و ساز بر این اساس کوک می‌گردد. ساز ناکوک‌سازی است که در آن ارتفاع برخی نت‌ها زیرتر (دیز) یا بم‌تر (بمل) از چیزی است باید باشد. همچنین، یک ساز می‌تواند به تناسب نت‌های خودش کوک باشد (نت‌ها با هم هماهنگ باشند) اما اگر نت‌های آن با نت مرجع ناسازگار باشند (مثلاً نت «لا» را در فرکانس دقیقاً ۴۴۰ هرتز تولید نکند) باز ناکوک دانسته می‌شود.

 

چرا ساز را کوک کنیم:

در صورتی که ساز کوک نباشد ارتعاشات لازمه توسط ساز در رنج مناسبی قرار نمیگیرد و به اصطلاح باعث شلختگی آهنگ میشود.

 

چرا ساز کوک را نگه نمیدارد:

در صورتی که یکی از قطعات متصله به ساز دارای مشکلی باشد ساز کوک را نگه نمیدارد. در ساز های بزرگ مانند پیانو خشکی هوا باعث از دست رفتن کوک ساز میشود.

 

چه راهی برای نگه داری بیشتر کوک از لحاظ زمانی میتوان انجام داد:

راه ها متفاوتی میتوان انجام داد برخی از آنها عبارتند از :

  1. بالا بردن رطوبت هوا توسط گیاهان آپارتمانی
  2. تعمیر و بازدید زود به زود توسط کارشناسان
  3. جلوگیری از ضربه دیدن ساز

 

فرم تماس برای کوک یا تعمیرات

    دسته بندی